Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen správně fungovat. Snažíme se vylepšovat služby i díky analýze informací. Nebojte, vše bedlivě střežíme.
Údržba a čištění hydratačního vaku
Možná si myslíte, že pokud nádobu plníte pouze čistou vodou, nemusíte ji čistit, ale to je chyba. Bakterie a plísně si ale cestu vždy najdou, a to i do Vašeho hydratačního vaku. Nejlépe se jim vyvarujete pravidelným čištěním a údržbou. Není to žádná věda, ale určitě Vám pomohou ty správné nástroje na záhyby a nepraktické tvary vaku. Poradíme Vám také pár tipů, jak si údržbu usnadnit.
Jak tedy vyčistit hydratační vak, rezervoár nebo nádobu?
- Připravte si čistící přípravky, mýdla, kartáčky a další pomůcky na sušení.
- Čistidlo smíchejte s horkou vodou, touto směsí pak naplňte hydratační vak.
- Protřepejte, vylijte, vydrbejte kartáčkem a znovu opláchněte.
- Nechce jej volně uschnout na vzduchu.
Co budeme potřebovat k čištění hydratačního vaku?
Se správnými pomůckami se Vám tato činnost usnadní a vy ji tak pravděpodobně budete dělat častěji. Nepotřebujete žádné speciální vybavení, nejvíce Vám práci usnadní výrobky přímo doporučené výrobcem Vašeho hydratačního vaku.
zdroj: youtube.com
Čistící přípravky
Potřebovat budete jemné mýdlo a něco dalšího pro pomoc při důkladném čištění:
- Čistící tablety pro hydratační vaky – nemusíte je odměřovat, jednu tabletu vhodíte do vaku a ta rozpustí plak a další usazeniny vevnitř lahve.
- Pečící soda – soda je univerzální čistidlo, které pomůže i se zápachem. Obecně se doporučuje ¼ šálku sody a ¾ šálku vody na litr vody obsahu hydratačního vaku.
- Bělící prostředek – zabije bakterie i viry. Doporučuje se dávkovat 2-5 kapek na litr vody. Můžete také smíchat pečící sodu a bělící prostředek.
- Citronová šťáva – neutralizuje silné pachy, citronové šťávy použijte asi ¼ šálku na litr obsahu vaku. Znovu můžete smíchat se sodou a bělícím přípravkem, ale dejte si pozor na reakci citronu a sody.
- Tablety na čištění zubních protéz – tyto tablety sice pro to nejsou specificky určeny, ale dají se využít jako alternativa k drahým čistícím tabletám.
zdroj: pixabay.com
Čistící pomůcky
- Čistící kartáčky na rezervoár a hadičku s náustkem – kartáče se lehce dostanou do všech zákoutí a otvorů.
- Kuchyňské kartáče nebo houbičky – tyto pomůcky má každý z nás doma, ale může s nimi být obtížnější dosáhnout do všech míst.
- Provázek s uzly – provázek musí být delší než hadička a náustek, knot by měl být těsně v otvoru hadičky. Provázek jednoduše protahujte skrze hadičku.
Pomůcky pro schnutí
Důležité je, aby nádoba zůstala otevřená, tak aby mohla větrat. Při sušení si ji pokuste pověsit, nebo položit tak, aby voda vykapávala volně na zem. K tomu můžete využít např.:
- Ramínko na vaky – většina ramínek sedne na všechny modely, ale pozor, jsou i taková která se nedají použít všude.
- Kolíček a ramínko
- Ruční šlehač – vložte jej dovnitř tak, aby držel rezervoár otevřený co nejvíce.
- Papírové ubrousky – ubrousky vak můžete vycpat, bude tak držet rozevřený.
zdroj: youtube.com
Čištění a kartáčování:
Tento proces má několik fází, nejdřív použijeme čistící přípravky, které nás zbaví všeho nechtěného, poté musíme použít ještě mýdlo, proto abychom se zbavili zbytků čističů.
První krok: Čistící přípravek
- Vak naplňte teplou vodou, přidejte čistící tablety, nebo jiné přípravky co máte doma, uzavřete jej a protřepejte.
- Zvedněte vak a hadičku s náustkem dejte do dřezu. Otevřete konec, tak se vak vymyje všude. Uzavřete jej znovu, až začne téct voda.
- Nyní jej můžete odložit a nechat přípravky pracovat. U tablet se obecně doporučuje 5 minut, ale u domácích přípravků doporučujeme 20 minut. Po uplynutí doby vše vylijte.
Druhý krok: Umytí mýdlem a opláchnutí
- Naplňte vak znovu vodou, tentokrát ale teplou vodou a trochou mýdla.
- Vak vykartáčujte po celém jeho vnitřku, poté se zaměřte na hadičku. Čištění hadičky půjde snáz, pokud odstraníte náustek a vydrhnete jej samostatně.
- Nakonec vše pořádně propláchněte.
zdroj: youtube.com
Třetí krok: Sušení vzduchem
- Celý vak rozeberete na díly – hadička, rezervoár a náustek.
- Vak přidělejte na ramínko, nebo jej postavte na výšku, aby mohl řádně doschnout.
- Hadičku a náustek pověste mimo. Ramínka u sebe mohou mít i klip na hadičku, ale můžete jej pověst kamkoliv.
Pro usušení Vašeho vaku je nejlepší suché prostředí, zařiďte si na mytí vaku dostatečný čas, a také čas na jeho uschnutí. Pokud ve vaku zůstane jakákoliv vlhkost, časem se znovu objeví plíseň a kal.
zdroj: www.top-armyshop.cz
Příspěvek Údržba a čištění hydratačního vaku pochází z Terčík.cz
Komentáře
Diskuze je prázdná.